Powiększ fontfont bazowy
Przejdź do treści

Aktualności

DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI

29 maja 2022 • Przemysław Tomasik

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji, strefa warsztatowa – w niedzielę 29 maja na stadionie miejskim w Lipsku odbył się bajkowy piknik z okazji Dnia Dziecka.

Od godziny 15.00 boisko sportowe zapełniło się ogromną strefą rozrywki. Dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, eurobungee, trampolina oraz kolejka samojezdna.

Finish reading DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI

Kategorie: Aktualności

Dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej

25 kwietnia 2022 • Przemysław Tomasik

Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przekazuje informację dotyczącą możliwości skorzystania z dofinansowania na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, z uwagi na zmianę z dniem 28 marca br. sposobu, w jaki odbierana jest bezpłatna telewizja naziemna.

Finish reading Dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej

Kategorie: Aktualności

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

14 marca 2022 • Przemysław Tomasik

Miasto i Gmina Lipsko uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację resortowego programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 w wysokości 50.400 zł.

W ramach realizacji programu zakłada się świadczenie usług opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad:

  • osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności-oraz orzeczeniami równoważnymi – poprzez możliwość pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej w placówce zapewniającej całodobową opiekę.

Nabór wniosków prowadzony jest do: 31.03.2022 r.

Finish reading Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Kategorie: Aktualności

Ruszamy z pomocą dla Ukrainy

4 marca 2022 • Przemysław Tomasik

Starostwo Powiatowe w Lipsku w porozumieniu z Gminami, jednostkami terenowymi i organizacjami pozarządowymi tworzy Powiatowe Centrum Koordynacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu lipskiego. Zaczęło ono działać od poniedziałku, 28 lutego w siedzibie Starostwa przy ul. Rynek 1 w Lipsku.

 

Więcej informacji na stronie: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-lipski/ruszamy-z-pomoca-dla-ukrainy

Kategorie: Aktualności

Dodatek osłonowy – nowe świadczenie realizowane przez M-GOPS

12 stycznia 2022 • Przemysław Tomasik

Dodatek osłonowy jest to świadczenie, które ma zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności.

Zgodnie z ustawą z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym świadczenie przysługiwało będzie gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500zł*na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.
*dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111 ze zm.).

Finish reading Dodatek osłonowy – nowe świadczenie realizowane przez M-GOPS

Kategorie: Aktualności

Ważna informacja dotycząca realizacji świadczenia wychowawczego „500+”

12 stycznia 2022 • Przemysław Tomasik

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku informuje, że z dniem 1 stycznia 2022 roku realizacja zadań związanych z obsługą wniosków i przyznawaniem świadczenia wychowawczego 500+ została przekazana do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast tut. organ będzie kontynuował wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500+ od 1 stycznia 2022r. będzie można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kategorie: Aktualności
Skip to content