Powiększ fontfont bazowy
Przejdź do treści

Pomoc Społeczna

Przekazanie roweru rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej mieszkanki Borowa

25 sierpnia 2015 • Michał Lichota

W dniu 24 sierpnia 2015 roku Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Pan Jacek Wielorański wraz z Zastępcą Burmistrza Panią Mariolą Szymczyk i Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipsku Panią Teresą Smaga przekazali rower rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej mieszkanki Borowa. Rower rehabilitacyjny został przekazany bezpłatnie przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Oczekujemy jeszcze na dwa takie rowery, które również zostaną przekazane dla niepełnosprawnych osób z terenu gminy Lipsko.

Rowery rehabilitacyjne to nowoczesne urządzenie, przeznaczone dla niepełnosprawnych. Korzystać z nich mogą osoby o umiarkowanej niepełnosprawności ruchowej oraz intelektualnej. Regularne użytkowanie pojazdów przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej, w szczególności koordynacji ruchowej oraz wzmocnienie mięśni. Co ważne, rowery rehabilitacyjne umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia i samodzielne poruszanie się na dłuższych dystansach.

Kategorie: Pomoc Społeczna

Festyn „Dziecięcy uśmiech” z okazji Dnia Dziecka – spotkanie profilaktyczno – integracyjne

1 czerwca 2015 • Michał Lichota

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Lipsko oraz Lipskim Centrum Kultury był organizatorem festynu „Dziecięcy Uśmiech”, który odbył się 31 maja 2015 r. z okazji Dnia Dziecka. Na miejskim stadionie sportowym czekało na najmłodszych wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Na stanowiskach animacyjnych „Piraci – pod piracką banderą” dzieci uczyły się wiązać węzły żeglarskie oraz wykonywały między innymi naszyjniki z pereł i muszli. Na scenie o godzinie 17.00 dzieci wspólnie bawiły się i śpiewały z Magdą Femme. Kolejną atrakcją były zabawy i konkursy sprawnościowe, w których dla uczestników zmagań sprawnościowych przewidziane były nagrody. Na plenerowej scenie prezentowali się soliści i zespoły z Lipskiego Centrum Kultury oraz uczniowie z gminnych placówek oświatowych. Podczas imprezy wystąpili też instrumentaliści oraz grupy wokalne i taneczne z Klubu Kubusia Puchatka, a także ze szkół podstawowych z Lipska i Woli Soleckiej, Gimnazjum z Lipska, Zespołów Placówek Oświatowych w Długowoli i Krępie Kościelnej oraz dzieci z lipskiego przedszkola. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci był poczęstunek w postaci lodów oraz wesołe miasteczko. Impreza na miejskim stadionie we wspaniałej atmosferze trwała do późnych godzin wieczornych.

Kategorie: Pomoc Społeczna

„Bajkowy Piknik” z okazji Dnia Dziecka – spotkanie profilaktyczno -integracyjne

4 czerwca 2014 • Michał Lichota

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Lipsko oraz Lipskim Centrum Kultury był organizatorem „Bajkowego Pikniku”, który odbył się 1 czerwca 2014 r. z okazji Dnia Dziecka. Na miejskim stadionie sportowym czekało na najmłodszych wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Życzenia dzieciom z okazji ich święta w imieniu wszystkich organizatorów złożył Burmistrz Lipska Jerzy Pasek. W „Krainie klaunów”, która złożona była z kolorowych namiotów oraz licznych stanowisk animacyjnych dzieci między innymi malowały twarze, pozowały do portretów, uczyły się sztuki szczudlarskiej oraz bawiły się w piaskownico-klockarni. Licznie przybyli mogli też obejrzeć spektakl „Smakołyki ciotki Klotki” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Kolejną atrakcją były zabawy i konkursy sprawnościowe, w których dla uczestników zmagań sprawnościowych przewidziane były nagrody. Na plenerowej scenie prezentowali się soliści i zespoły z Lipskiego Centrum Kultury oraz uczniowie z gminnych placówek oświatowych. Podczas pikniku wystąpili też instrumentaliści oraz grupy wokalne i taneczne z Klubu Kubusia Puchatka, a także ze szkół podstawowych z Lipska i Woli Soleckiej, Gimnazjum z Lipska, Zespołów Placówek Oświatowych w Długowoli i Krępie Kościelnej oraz dzieci z lipskiego przedszkola.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci był poczęstunek w postaci lodów i słodyczy oraz stoisko z sokami udostępnione przez PSP w Lipsku, gdzie warzywa i owoce do szkoły dostarcza bezpłatnie firma „Sebex” z Warszawy. Impreza na miejskim stadionie we wspaniałej atmosferze trwała do późnych godzin wieczornych.

Kategorie: Pomoc Społeczna
Skip to content