Powiększ fontfont bazowy
Przejdź do treści

Programy 2015

Projekt Aktywizacja osób starszych „Aktywny Senior”

22 grudnia 2015 • Michał Lichota

W okresie od 01.08.2015r. do 30.11.2015r. przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Winda” realizowany był projekt pn. Aktywizacja osób starszych „Aktywny Senior”, współfinansowany przez Wojewodę Mazowieckiego.

W projekcie uczestniczyło 16 osób (13 kobiet i 3 mężczyzn) z terenu Miasta i Gminy Lipsko.

Podczas trwania projektu odbywały się warsztaty z psychologiem, a w ramach Punktu Informacji Obywatelskiej porady i konsultacje prowadził prawnik oraz doświadczona pielęgniarka.

Celami projektu były m.in. miłe spędzanie wolnego czasu, poprawienie kondycji psychicznej oraz pomoc w rozwiązaniu istniejących problemów osób powyżej 60 roku życia.

Kategorie: Programy 2015

Wyjazd do teatru w Radomiu

22 grudnia 2015 • Michał Lichota

W dniu 6 listopada 2015r. w ramach realizowania projektu współfinansowanego przez Wojewodę Mazowieckiego pn. Aktywizacja osób starszych „Aktywny Senior” odbył się wyjazd do teatru do Radomia na sztukę teatralną „Dajcie mi tenora” połączony z kolacją integracyjną w przydrożnym zajeździe „Saganek”. Komedia odegrana była w mistrzowskim stylu. Było sporo śmiechu, ale także wzruszeń. Na kolacji odbyło się podsumowanie projektu. Uczestnicy wykazywali zadowolenie oraz wyrażali chęć uczestnictwa w innych projektach w przyszłych latach.

Kategorie: Programy 2015

Spotkanie z okazji Dnia Osób Starszych

22 grudnia 2015 • Michał Lichota

W dniu 30 września 2015r. odbyło się spotkanie uczestników projektu współfinansowanego przez Wojewodę Mazowieckiego pn. Aktywizacja osób starszych „Aktywny Senior” z okazji Dnia Osób Starszych przypadającego na dzień 1 października.

W miłej atmosferze odbył się poczęstunek oraz rozdane były broszury zawierające informację z zakresu praw i uprawnień osób starszych i osób niepełnosprawnych. Uczestnicy projektu nawiązali przyjaźni, a spotkania przeniosły się także poza ramy i czas realizowanych zajęć. Z tej okazji zostało zrealizowane nagranie, które emitowane było w lokalnym radiu Twoje Radio Lipsko.

Kategorie: Programy 2015
Skip to content