Powiększ fontfont bazowy
Przejdź do treści

DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI

29 maja 2022 • Przemysław Tomasik

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji, strefa warsztatowa – w niedzielę 29 maja na stadionie miejskim w Lipsku odbył się bajkowy piknik z okazji Dnia Dziecka.

Od godziny 15.00 boisko sportowe zapełniło się ogromną strefą rozrywki. Dla najmłodszych mieszkańców gminy przygotowano szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, eurobungee, trampolina oraz kolejka samojezdna.

Powstały także specjalne stanowiska przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, gdzie dzieci mogły m. in. „uratować” misia z zadymionego pomieszczenia i zabrać go ze sobą do domu, pompować wodę za pomocą starej pompy tłokowej a następnie trafić do celu, zbudować wieżę ze skrzynek na wysokości czy przejechać się strażackim quadem. Komenda Powiatowa Policji w Lipsku przygotowała wiele ciekawych konkursów dotyczących bezpieczeństwa, w których dla uczestników przewidziane były nagrody. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko malowania buziek. Z barwnego i niezwykle wesołego namiotu wychodziły motylki, kotki, królewny, kwiatki i superbohaterowie znani z animowanych bajek. Kolejną atrakcją była bajka muzyczna „Świnki trzy – Pepa, Mela, Kwi”, po niej koncert interaktywny „Kolorowe nutki” w wykonaniu artystów z The Art, konkursy dla dzieci z nagrodami, występy sceniczne młodych artystów z Lipskiego Centrum Kultury oraz pokaz grupy akrobatycznej „Złota Jedenastka” z Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej. Całości dopełniały warsztaty żonglerskie, bicykle, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, żywe maskotki oraz animatorki, które w koszykach miały dla milusińskich słodycze.

Podczas pikniku nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia.

Na zakończenie pikniku odbyły się zawody sportowe, w których udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Lipsko. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które wręczył Burmistrz Jacek Wielorański.

Nad bezpiecznym przebiegiem całej imprezy czuwał punkt pielęgniarski z Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Lipsku.

Słoneczna pogoda oraz przygotowane atrakcje przez Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku i Lipskie Centrum Kultury, wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

Ewelina Siwierska

Fotogaleria Lipskiego Centrum Kultury.

Kategorie: Aktualności
Skip to content