PROGRAMY 2011
 
Zajęcia kulinarne i spotkanie pokoleń

 

murzasichle19.11.2011r. odbyły się ostatnie zajęcia kulinarne uczestników programu "Sprawni przez integrację". Efektem pracy całej grupy były bardzo smaczne dania regionalne: pierogi z kapustą, pyzy ziemniaczane, kapusta z grochem oraz ciasta. Część potraw została przygotowana na spotkanie pokoleń.

20.11.2011r. wszyscy uczestniczyli w spotkaniu pokoleń, które miało miejsce w LCK w Lipsku. Spotkanie miało formę biesiady z udziałem twórców ludowych z całego regionu. Były tańce, śpiewy przy suto zastawionych stołach obfitujących w potrawy regionalne. Uczestniczy programu "Sprawni przez integrację" wnieśli swój udział poprzez integrację, wspólną zabawę i wymianę kulinarnych przepisów na potrawy już zapomniane.

[22.11.2011]
 
Zajęcia "Nordic Walking" uczestników programu "Sprawni przez integrację".

murzasichleUczestnicy programu otrzymali od KMP Lipsko kamizelki odblaskowe w celu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Fotorelacja.

 
[14.10.2011]
 
Fotorelacja z zajęć w ramach programu „Sprawni przez integrację” .

 

murzasichle23 września 2011r. odbył się wyjazd do Teatru Powszechnego w Radomiu w ramach programu "Sprawni przez integrację". Fotorelacja z tych zajęć.

[23.08.2011]
 
Uczestnicy programu „Sprawni przez integrację” w trakcie zajęć kulinarnych z kucharką.

 

murzasichle19 września 2011r. w ramach programu "Sprawni przez integrację" odbyły się zajęcia kulinarne z kucharką. Fotorelacja z tych zajęć.

[19.09.2011]
 
Fotorelacja z zajęć w ramach programu „Sprawni przez integrację” .

 

murzasichle30 sierpnia 2011r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu "Sprawni przez integrację". Fotorelacja z tych zajęć.

[30.08.2011]
 
Fotorelacja z zajęć w ramach programu „Widzieć, rozumieć i zmieniać” .

murzasichle25 sierpnia 2011r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu „Widzieć, rozumieć i zmieniać”. Fotorelacja z tych zajęć.

[25.08.2011]
 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku jest realizatorem programu „Widzieć, rozumieć i zmieniać” .


Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Winda” uzyskało dotację na realizację programu współfinansowanego przez Wojewodę mazowieckiego „Widzieć, rozumieć i zmieniać”. Program ten będzie realizacją zadania: organizacja zajęć dla dzieci i poradnictwo dla rodzin wymagających wsparcia. Skierowany jest do dzieci w wieku 10 – 13 lat oraz ich rodziców. Rodziców ramach programu będą zorganizowane zajęcia z kultury żywego słowa prowadzone przez pedagoga – logopedę oraz warsztaty z psychologiem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Przewidziana jest wycieczka dla dzieci do studia radiowego, redakcji gazety lub wydawnictwa oraz kina 3D.

[11.08.2011]
 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku od 1 lipca 2011 roku do 30 grudnia 2011 roku jest realizatorem programu „ Sprawni przez integrację”.


Projekt „Sprawni przez integracje” skierowany jest głównie do osób starszych, które nie są aktywne zawodowo i nie potrafią wykorzystać swojego potencjału, jaki jeszcze posiadają. Role społeczne małej społeczności lokalnej są postrzegane w sposób stereotypowy i naznaczony uprzedzeniami. Dla całego społeczeństwa oznacza to, że część kapitału społecznego pozostaje niewykorzystana.

Celem projektu jest również zdobycie wiedzy przez 14 uczestników projektu o swoim potencjale, nabywanie umiejętności społecznych koniecznych do pełnienia roli animatorów społecznych, których zadaniem będzie aktywizacja społeczności lokalnych. W tym celu uczestnicy programu wezmą udział w zajęciach integracyjnych z Nordic Walking mających na celu poprawienie sprawności fizycznej. Zajęcia w ramach projektu pozwolą  im w kreatywny sposób dostrzec nowe możliwości i podjąć działania na rzecz aktywnej integracji środowisk lokalnych.
Sposób realizacji celu poprzez:
- zajęcia sportowe z Nordic Walking
- zajęcia „ Pierogowe inspiracje” i „Odżywiajmy się zdrowo”
- spotkanie międzypokoleniowe,
- wyjazd integracyjny do teatru połączony z kolacją integracyjną w przydrożnym zajeździe ( „ Baba Jaga”)

[01.07.2011]