Powiększ fontfont bazowy
Przejdź do treści

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku Posts

Aktualności: Dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej

25 kwietnia 2022 • Przemysław Tomasik

Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przekazuje informację dotyczącą możliwości skorzystania z dofinansowania na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, z uwagi na zmianę z dniem 28 marca br. sposobu, w jaki odbierana jest bezpłatna telewizja naziemna.

Finish reading Dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora przez osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej

Aktualności: Godziny pracy ośrodka w piątek 15 kwietnia 2022 r.

15 kwietnia 2022 • Przemysław Tomasik

Szanowni Państwo,

Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipsku informuje, że w piątek tj. 15.04.2022 r., ośrodek będzie otwarty do godziny 13:00.

Aktualności: Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

14 marca 2022 • Przemysław Tomasik

Miasto i Gmina Lipsko uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację resortowego programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 w wysokości 50.400 zł.

W ramach realizacji programu zakłada się świadczenie usług opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad:

 • osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności-oraz orzeczeniami równoważnymi – poprzez możliwość pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej w placówce zapewniającej całodobową opiekę.

Nabór wniosków prowadzony jest do: 31.03.2022 r.

Finish reading Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Aktualności: Ruszamy z pomocą dla Ukrainy

4 marca 2022 • Przemysław Tomasik

Starostwo Powiatowe w Lipsku w porozumieniu z Gminami, jednostkami terenowymi i organizacjami pozarządowymi tworzy Powiatowe Centrum Koordynacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu lipskiego. Zaczęło ono działać od poniedziałku, 28 lutego w siedzibie Starostwa przy ul. Rynek 1 w Lipsku.

 

Więcej informacji na stronie: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-lipski/ruszamy-z-pomoca-dla-ukrainy

Aktualności: Informacja dla Uchodźców z Ukrainy.

1 marca 2022 • Przemysław Tomasik • Galeria

Aktualności: Dodatek osłonowy – nowe świadczenie realizowane przez M-GOPS

12 stycznia 2022 • Przemysław Tomasik

Dodatek osłonowy jest to świadczenie, które ma zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności.

Zgodnie z ustawą z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym świadczenie przysługiwało będzie gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500zł*na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.
*dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111 ze zm.).

Finish reading Dodatek osłonowy – nowe świadczenie realizowane przez M-GOPS

Aktualności: Ważna informacja dotycząca realizacji świadczenia wychowawczego „500+”

12 stycznia 2022 • Przemysław Tomasik

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku informuje, że z dniem 1 stycznia 2022 roku realizacja zadań związanych z obsługą wniosków i przyznawaniem świadczenia wychowawczego 500+ została przekazana do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast tut. organ będzie kontynuował wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500+ od 1 stycznia 2022r. będzie można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Aktualności: Informacja na temat pracy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipsku w okresie świątecznym.

24 grudnia 2021 • Przemysław Tomasik

Dyrektor MGOPS w Lipsku informuje, że w dniach 24.12.2021 r. (piątek) oraz 07.01.2022 r. (piątek), Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku będzie nieczynny.

Aktualności: wirtualnysenior.pl – nowy portal internetowy stworzony z myślą o seniorach województwa mazowieckiego.

1 grudnia 2021 • Przemysław Tomasik

Plakat przedstawia seniorke na tle ekranu komputera jak również kilka informacji na temat portalu.

Nowa platforma informacyjno-poradnikowa stworzona przez zespół Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego powstała dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego w konkursie zorganizowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Na portalu osoby starsze mogą znaleźć ciekawe informacje dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa, kultury, aktywności fizycznej czy sportu. Na stronie przedstawiane są ponadto przydatne porady oraz wskazówki z różnych dziedzin życia. Seniorzy znajdą tutaj informacje m.in. o najważniejszych wydarzeniach senioralnych organizowanych przy współudziale Samorządu Województwa Mazowieckiego, dowiedzą się na przykład, jak dzięki prostym zmianom przyzwyczajeń obniżyć rachunki za prąd, przekonają się, że warto uprawiać sport, zapoznani zostaną z różnymi kwestiami bezpieczeństwa w domu czy na drodze, otrzymają cały pakiet ciekawych propozycji kulturalnych organizowanych przez lokalne instytucje.

Ponadto w zakładce Multimedia będą mogli obejrzeć ciekawe materiały filmowe: relacje z wydarzeń, czy wywiady z ekspertami na tematy dotyczące bezpośrednio osób starszych. W kategorii Ankiety będziemy chcieli poznać zdanie seniorów na temat najróżniejszych zagadnień współczesnego świata: zmian klimatycznych, budżetu obywatelskiego, szczepień czy segregacji śmieci.

Portal to przestrzeń dla seniorów, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby z nami tworzyć miejsce inspirujących treści dedykowanych seniorom, do kontaktu z nami pod adresem mailowym: [email protected].

Strona jest regularnie aktualizowana. Dzięki temu agreguje różnorodne treści dotyczące czy interesujące seniorów. Jej nadrzędnym celem jest ułatwienie życia osobom starszym, pokazanie alternatywnych pomysłów na spędzenie jesieni życia w bezpiecznym i inspirującym środowisku.

Pomoc żywnościowa: PODPROGRAM 2020 – efekty

30 listopada 2021 • Przemysław Tomasik

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipsku z terenu województwa mazowieckiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Radomiu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2020 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie grudzień 2020 – wrzesień 2021.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, mus jabłkowy),
 • skrobiowe (makaron jajeczny świderki, płatki owsiane, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, kawa rozpuszczalna zbożowa),
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju),
 • cukier (cukier biały, miód nektarowy wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy),
 • dania gotowe (fasolka po bretońsku).

Pomoc żywnościowa trafiła do 450 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa mazowieckiego.

Wydaliśmy osobom potrzebującym:

 • 20,58983 ton żywności;
 • 1926 paczek żywnościowych;
 • 0 posiłków;

W ramach Podprogramu 2020 dla 450 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 5 warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:

 • Ekonomiczne – 1 spotkanie dla  15 uczestników
 • Żywieniowo – dietetyczne  1 spotkanie dla 15 uczestników
 • Kulinarne – 1 spotkanie dla 15 uczestników
 • Niemarnowanie żywności – 1 spotkanie dla 15 uczestników
 • Warsztaty w formie wydawniczej – dla 25 osób
Skip to content